5 עסקים שעושים את זה אחרת

בעקבות יום כדור הארץ נכנסנו לשבוע של תוכן באינסטגרם בשיתוף הוצאת הספרים החדשה רדיקל, שמתמקדת בנושאים שסביב שינוי האקלים. 

הרבה מהדברים שדוברו בשבוע הזה הם עיקרי היסודות לשינוי כדי שנוכל להמשיך להתקיים בעולמינו היפה- צריכה אחרת, שקיפות, חקלאות משקמת ומחדשת, והפראה מחודשת של שטחים. 

כחלק מהפעילות קיבצנו 5 בתי עסק מקומיים שאנחנו אוהבות ומעריכות ויודעות שצריכה אצלן היא צריכה עם ערך. 

תמוז: מכולת בית קפה חדש במאזה 7 

על חורבות קפה וחנות הפסרים תולעת ספרים ברחוב מאזה בתל אביב קמה שבוע שעבר חנות מכולת ובית קפה בשם תמוז. המקום נפתח בשיתוף בית הקפה טוני ואסתר יחד עם משק מלמד ובליווי של עמית עובדיה שעשה את האוצרות של המוצרים וחומרי הגלם (אתם אולי מאוהבים ביצירה הקודמת שלו, מעדניית "שפרה" ביפו). בקיצור, פתאום בלב העיר אפשר למצוא ירקות אורגניים מהחווה של אריק מלמד, עוף באיכות היחידה שאנחנו ממליצות לצרוך היום בישראל, אוכל מוכן ועוד מלא מוצרים שנעשים עם לב בשביל עולם נקי וגוף בריא יותר. אם אתם גרים באיזור, זכיתם!

לאיסנסטגרם של תמוז >> לחצו פה

דואה לוי: הצנצנות הקסומות של נועה לוי

תכירו את נועה לוי, אשה אחת שהיא כולה מסיבה וכל מה שיוצא תחת ידיה זהב. היא מתסיסה, כובשת, מחמיצה, ומערבבת חומרי גלם שאנחנו אוהבים לקחת כמובן מאליו ועושה מהם את המשהו אקסטרה הזה שיתן קיק לכל מה שתכינו. לבנה קשיו מהחלומות, תירס מותסס, רוטב עגבניות ירוקות מותססות, רטבים חריפים ועוד. כתלמידה לשעבר של אורי מאיר צ'יזיק הקיימות והמקומיות זורמות בעורקיה. המוצרים כולם מגיעים בצנצנות זכוכית רב שימושיות. 

לאינסטגרם של נועה >> לחצו פה

לירון נזירי : קוסמטיקה טבעית וטיפולי פנים

לירון נזרי מקבלת לקוחות בביתה ביפו שם היא לקוחת למסע ניקוי לכלוך ורעשים. מיד בכניסה הכל נעים, המוסיקה שלווה ואפילו הריח משרה מיד תחושת רוגע. היא עושה טיפולי פנים מקוסמטיקה טבעית בלבד שאת רובו היא מכינה בעצמה והיא גם מציעה מוצרי בסיס למכירה הביתה. התוצאה מושלמת בפנים ובחוץ. 

לאינסטגרם של לירון >> לחצו פה

ריק לקיש: בית בד אקולוגי

בית הבד ריש לקיש הוקם על ידי משפחת נוי מאיר והוא ללא ספק מייצר את השמן זית האיכותי בישראל. בית הבד ממוקם ממש ליד בית ההורים מיכה ורחל שהקימו את המיזם לפני כעשרים שנה. היום העצים מטופלים ביודינאמית ובהם גם כרמי זיתים עתיקים בני 800-1200 שנה והבת שלהם איילה, שמנהלת היום את העסק, היא ידענית שמן זית שכמותה מעטים. היא הולידה את  הסדרה הגסטרונומית של שמני זית מתובלים שלהם - ליים, רוזמרין, טימין ואחרים. והאחרון - שמן זית מעושן - הוא פשוט סחרור בפה! אפשר לקנות את השמנים שלהם במקומות נבחרים בתל אביב אבל אם תעלו לבית הבד לביקור, זכיתם.

לאתר של ריש לקיש >> לחצו פה

הלחם של חגי : מאפייה בקיבוץ עינת

חגי, דור חמישי לאופים, הקים את המאפייה הכי מרשימה בישראל. הוא עובד עם זנים עתיקים שהוא טוחן בעצמו, מכין לחמי מחמצת מדהימים וכל הזמן חוקר ומתפתח אל עומק הידע של עולם החיטה והאפייה. אפשר להשיג את הלחמים שלו בשוק האיכרים בנמל בימי שישי, ובעוד נקודות נבחרות.

לאינסטגרם של חגי >> לחצו פה